Síla symbolu

Symboly jsou jazykem našeho podvědomí a naší duše a mají své místo také v oboru spirituality,  léčitelství, magie, architektury a dalších.


Svůj význam a poselství, sdělují přímo našemu vyššímu vědomí a doprovází nás na cestě ke zdraví a harmonii.

Velká část symbolů, které  používáme má svůj původ v tzv. posvátné geometrii v přírodě.

V každé životní formě lze nalézt jednoduché geometrické vztahy, které jen dokazují geometrickou povahu vesmíru. Například včely vytvářejí plástvetak, že jejich buňky mají tvar pravidelných šestistěnů, schránky loděnek tvoří logaritmické spirály, růst rostlin dodržuje Lindenmayerův systém, sněhové vločky jsou formou fraktálu a lze nalézt mnoho dalších příkladů – třeba Květ života je proto symbolem nejvyšší budovy světa Burdž Chalífy.


Tetování je pradávný způsob zdobení lidského těla, které mělo a stále má svůj smysl a význam.  

Symbolizuje příslušnost ke kmeni, status, rituály přechodu, kterými jedinec prošel. V dnešní době je vyjádřením individuality, připomínkou důležitých okamžiků, slibů či vztahů.

Při tetování se hojně využívají mystické a ochranné symboly. Tyto obrazce mají svou vysokou vibraci a už samotnou jejich malbou se mohou podpořit změny či daný záměr jednotlivce. 

 

Při workshopech se seznámíte s jejich významy, abyste se mohli lépe rozhodnout, zda má být tetování “jen” ozdobou, nebo má využít síly symbolu.


Nejčastější symboly:

spirála, jing-jang, strom života, květ života, lotos, ohm, kolo, kříž, pentagram a hexagram


 
 

 

 

 

 

 

Copyright 2018 - 2019 © artemis-henna.cz