Henna

CO JE HENNA


Henna je prášek z rostliny s názvem Henovník bílý- Lawsonia inermis. Již po tisíciletí se pěstuje pro své hladké podlouhlé listy, z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené či hnědo-červené barvy. V něm je obsaženo velké množství zejména červených pigmentů, které se dobře váží s proteiny. Proto se henna používá zejména na barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny. Šťáva z květů se používá jako přísada do kosmetických přípravků. Henna se také využívá pro své léčebné účinky. Regeneruje a zpevňuje vlasy, pomáhá při problémech s lupy a je velice vhodná i při alergiích kůže, mykózách a ekzémech. Je přirozeně antibakteriální a antiseptická.


 

Již ve starověkém Egyptě sloužila k barvení paruk a k mumifikačním účelům, používala se též jako afrodiziakum či protijed. Již od pradávna sloužila pro okrasné účely, především u žen. Na Východě a v dalších zemích je henna nezbytnou součástí kultury. Ženy si nechávají ozdobit ruce a nohy složitými ornamenty a dalšími obrázky, které ztotožňují jejich přirozenou krásu a půvab.


 

SMYSL MALBY HENNOU

Malování hennou na kůži je jakýmsi rituálním aktem ochrany, souznění, zpětného napojení na své tělo.
Malbou znovuobjevíte svou krásu, vyjádříte na povrchu váš vnitřní pocit, něžnost, smyslnost, ženskost. 
Každá část našeho těla je krásná- pojďme si to společně připomenout, oslavit, vrátit se k sebe-lásce.
Vždyť jen i namalovaná ruka je vědomější, její pohyby ladnější, tetování tím tak připomíná, že v každém okamžiku, ve všem, co děláme, je kouzlo a krása.Copyright 2018 - 2019 © artemis-henna.cz